VÍNA BÍLÁ

 

Viognier 2010

| 0,75 l | Odrůdové | Suché 230,- Kč

 vinařská oblast Francie

Svěží víno z hroznů odrůdy Viognier je středně zlatavé barvy se světlými odlesky. Jeho aroma připomíná vůni bílé broskve, zelené ryngle, meruňky a hlohu. Suché víno působí v dochuti spíše polosuše. Je plné, s dlouhou perzistencí. Doporučujeme je chutnat buď samostatně, nebo v kombinaci s bílým masem. K archivaci je vhodné v rozmezí 2–3 roky. Víno bylo dovezeno jako polotovar z jižní Francie a technologicky upraveno v našem vinařství.

 

Zbytkový cukr 0.5 g/l, obsah kyselin 6,0 g/l, obsah alkoholu 12.5%

 

Müller Thurgau 2011

| 0,75 l | Kabinetní | Suché 210,- Kč

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

vinařská obec:            Kyjovice, viniční trať: Špičák

Svěží víno zelenkavé barvy s jiskřícími zlatavými odlesky provází kořenitá, jemně muškátová vůně. Chuť je suchá, se svěží kyselinkou, kořenitá dochuť po bílých broskvích. Příjemně pitelné víno nevyžaduje zvláštní příležitosti. Hodí se k jednoduchým pokrmům bez viditelné špetky rafinovanosti – světlým a zeleninovým polévkám, přírodně upravovaným masům, bílým či ovčím sýrům, lehkým úpravám těstovin, ryb i drůbežích mas nebo k obědovým zeleninovým salátům.


Zbytkový cukr 0,5 g/l, obsah kyselin 5.8 g/l, obsah alkoholu 11.5%

 

Veltlínské zelené 2014

| 0,75 l  |Kabinetní | Suché 180,- Kč

 vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec: Olbramovice u Moravského Krumlova,   viniční trať: Olbramovická hora

 

Příjemné víno s lákavou zlatavě zelenou barvou, v jehož vůni najdete zajímavou minerálnost, pepřnatost a lehké mandlové tóny. V dochuti překvapí vyváženost cukru a kyselinky. Sladěnou chuť umocní extraktivní závěr. Toto víno se ideálně hodí k delšímu pití při posezení s přáteli, v kombinaci s jídly může provázet světlá masa, lehčí úpravy ryb i drůbeže. Výtečné je také k tvrdým sýrům. Je vhodné k archivaci.

Zbytkový cukr 3,1 g/l, obsah kyselin 6,5 g/l, obsah alkoholu 11.5%

 

Ryzlink vlašský 2013

| 0,75 l | Kabinetní | Polosuché 240,- Kč

 vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec: Vrbovec, viniční trať: Dolina

 

Elegantní harmonické víno s lákavou a velmi příjemnou, svěží zelenkavě zlatavou barvou a kořenitou vůní, kde se mísí tóny josty, černého rybízu a květu hluchavky. Nezklame ani příjemná kyselinka dokonale sladěna se zbytkem cukru, v extraktivní dochuti s minerálními podtóny najdete kompotovaný angrešt a jostu. Sauvignon pěkně umocní chuť ryb, zeleninových jídel a lehce kořeněných pokrmů z bílého masa, poslouží rovněž jako osvěžující a lahodný aperitiv.

Zbytkový cukr 13.2 g/l, obsah kyselin 7,4 g/l, obsah alkoholu 11%

 

Veltlínské zelené 2012 VOC 

| 0,75 l | VOC | 330,- Kč

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

vinařská obec: Vrbovec, viniční trať : Šác

 

Svěží víno, které reprezentuje typické Veltlínské ze Znojemska, má jiskřivou a příjemnou světle zelenkavou barvu s jemnými zlatavými odlesky. Plná ovocná vůně limetky s pikantním aroma bílého pepře, provází kořenitá dochuť po pražených mandlích a zajímavé minerální tóny, typické pro terroir znojemské vinařské podoblasti. Suchý, nasládle působící Veltlínské se hodí k slaným předkrmům, vepřovým řízkům a rybám, vyzkoušet je můžete také k tvrdým sýrům. Archivace 2 – 4 roky.

 

Zbytkový cukr 5,1 g/l, obsah kyselin 6,6 g/l, obsah alkoholu 12.5%

 

Sauvignon 2014 VOC

| 0,75l | VOC | Suché 304,-  Kč

 

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec: Dobšice u Znojma, viniční trať: U Hájku

 

 Tento Sauvignon patří mezi špičková vína VOC - vína originální certifikace, při jejichž výběru se upřednostňuje  originalita a původ. Harmonické plné víno s příjemnou barvou voní po vyzrálém angreštu, jostě, vyzrálých plodech černého rybízu a sladkou vůní květu hluchavky. V chuti tohoto vína rozeznáte zajímavé minerální podtóny se svěží kyselinkou, cibéby i nezaměnitelné aroma sladkého angreštového kompotu a nektarinky. Sauvignon vychlazený na 8 - 100C pěkně umocní chuť ryb, zeleninových jídel a lehce kořeněných masových pokrmů. Dobře poslouží i jako osvěžující a lahodný aperitiv. Archivace 2 – 3 roky.

 

Zbytkový cukr 8,5 g/l, obsah kyselin 8.1 g/l, obsah alkoholu 11,5%

 

Neuburské 2011 Sur-lie

                       

| 0,75 l | Pozdní sběr | Suché 288,-

 

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec:           Dobšice u Znojma, viniční trať: U Hájku

 Harmonické víno zlatavě žluté barvy se zelenkavými odlesky, v jehož vůni odhalíte med, luční květy a koření. Víno leželo 12 měsíců na jemných kalech, proto je v chuti jemný smetanovo-krémový tón. Vysoký obsah glycerolu dělá víno sladší, než ve skutečnosti je. Nízký zbytkový cukr je dokonale sladěn s kyselinkou, dochuť je plná, se stopami medu a ovoce. Víno je určeno pro náročné zákazníky, proto je doporučujeme po otevření dekantovat. Při kombinování s jídly vyzkoušejte jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše, drůbež nebo sýry s ušlechtilou plísni.

 

 Zbytkový cukr 1 g/l, obsah kyselin 6,1 g/l, obsah alkoholu 13,

 

Rulandské bílé 2014   

| 0,75 l |Pozdní sběr |Suché 288,- Kč

 vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec: Vrbovec, viniční trať: Dolina

Příjemné, plné víno zelenkavé barvy se zlatavými odlesky. Ve vůni odhalíte suché minerální i ovocné tóny, vůni květin, zralé hrušky a jemnou chlebovinku. Působí sladce i přes to, že je obsah cukru nízký a je dokonale sladěný s kyselinkou. Chuť je pro tuto odrůdu typická - plná a extraktivní, se stopami ovoce, lískového oříšku a jemného vanilkového koření a s dlouhou dochutí. Možná vám tohle svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte k uzeným rybám, pečenému bažantu, pikantním paštikám a měkkým sýrům.

Zbytkový cukr 6.6 g/l, obsah kyselin 7.7 g/l, obsah alkoholu 12%

 

Rulandské šedé 2012 Ryzlink vlašský 2012

| 0,75 l | pozdní sběr | Polosladké 314,-

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

vinařská obec: Dobšice u Znojma, viniční trať: U Hájku

 

Harmonické víno jiskrné zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, v jehož vůni odhalíte nasládlé ovocné tóny, med a pomerančovou kůru. Chuť, v níž je cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je pro tuto odrůdu typická: plná a extraktivní, se stopami medu, ovoce, kouře a jemného koření voňavých letních strání. Možná vám tohle svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte třeba jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše nebo drůbež.

 

Zbytkový cukr 28,9 g/l, obsah kyselin 7.1 g/l, obsah alkoholu 12%

 

Ryzlink vlašský 2015

| 0,75 l |Pozdní sběr |Polosladké 272,- Kč

 vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 

 vinařská obec: Dyjákovice, viniční trať: Vinohrady

 

Víno má příjemnou a svěží žlutě-zelenkavou barvu. Ve vůni se objevují medové a květinové tóny s jemným nádechem čerstvé slámy. V dochuti objevíte příjemnou medovou ovocitost, angrešt, hrozinky, jemný bílý pepř a minerálnost se šťavnatou pikantní kyselinkou. Doporučujeme podávat ke sladkovodním rybám, zeleninovým jídlům, těstovinám a tvrdým sýrům. Archivace 4 – 6 roků.

 

 Zbytkový cukr 37.5 g/l, obsah kyselin 7.2 g/l, obsah alkoholu 11%

 

 

Tramín červený 2015

| 0,75 l |Výběr z hroznů |Sladké 330,- Kč

 

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 

vinařská obec: Znojemsko, viniční trať: Znojemsko

 

 Zlato-zelenkavý sladký Tramín s jemně kořenitou vůní i chutí. Příznivci tohoto typu vína ocení výraznou a typickou vůni medu, čajových růží, zázvoru a liči. V chuti ucítíte svěží kyselinku a meduňkový džem, harmonii podtrhuje přírodní zbytkový cukr. Elegantní Tramín podávejte dobře vychlazený například ke sladkým moučníkům. Dobře se shodne s pikantní paštikou a husími nebo kachními játry či méně aromatickými sýry. Perfektní je rovněž jako aperitiv.

 

Zbytkový cukr 71.8 g/l, obsah kyselin 7 g/l, obsah alkoholu 10%

 

 

RŮŽOVÁ VÍNA 

 

Zweigeltrebe rosé 2011

| 0,75 l |Pozdní sběr |Suché 199,- Kč

 

 

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

vinařská obec: Vrbovec, viniční trať: Waldberg

 

Rosé  vyrobené z odrůdy Svatovavřinecké z vinice Waldberg, je přesně takové, jaké by správné rosé mělo být. Lehounké rosé je osvěžující a díky odrůdě Zweigeltrebe se vyznačuje intenzivní vůní lesních malin. V chuti se projevuje výraznější kyselinka i příjemně nasládlá chuť rozmačkaných malin s cukrem a jogurtem. Vzhledem k nízkému obsahu alkoholu dá pít i v teplých letních dnech. Můžeme je kombinovat s pizzou či těstovinovými saláty. Víno doporučujeme vychladit na 7-8°C a vypít do dvou let.

 

 Zbytkový cukr 2.6 g/l, obsah kyselin 6,6 g/l, obsah alkoholu 12,5%

 

Svatovavřinecké rosé 2015 

| 0,75 l Kabinetní |Polosladké 185,- Kč

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 

vinařská obec: Hostěradice na Moravě, viniční trať: Volné pole

 Rosé  vyrobené z odrůdy Svatovavřinecké z vinice Waldberg, je přesně takové, jaké by správné rosé mělo být. Lehounké rosé je osvěžující a díky odrůdě Zweigeltrebe se vyznačuje intenzivní vůní lesních malin. V chuti se projevuje výraznější kyselinka i příjemně nasládlá chuť rozmačkaných malin s cukrem a jogurtem. Vzhledem k nízkému obsahu alkoholu dá pít i v teplých letních dnech. Můžeme je kombinovat s pizzou či těstovinovými saláty. Víno doporučujeme vychladit na 7-8°C a vypít do dvou letMódní, lehké, osvěžující, ale extraktivní růžové víno se zajímavou barvou připomínající maliny. Svatovavřinecké rosé z viniční trati Volné pole se vyznačuje intenzivní vůní lesních jahod, v chuti se projevuje jak výraznější kyselinka, tak příjemný přírodní zbytkový cukr a nasládlá chuť rozmačkaných malin s cukrem a jogurtem. Rosé podávejte vychlazené na 7 - 9 ºC. Je příjemným společníkem pro odpolední setkání s přáteli, dá se dobře kombinovat s pizzou či těstovinovými saláty.

 

 Zbytkový cukr 17.5 g/l, obsah kyselin 6,9 g/l, obsah alkoholu 10,5%

 

 

ČERVENÁ VÍNA

 

Cabernet sauvignon 2013

| 0,75 l Odrůdové |Suché 256,- Kč

země původu Francie

Intenzivní temně granátová barva, ve vůni drobné lesní ovoce s převažujícím tónem ostružin. Chuť vína je plná, harmonická s výraznou, ale kulatou a elegantní sametovou tříslovinou. V dochuti se opět objeví drobné lesní ovoce a marmeláda. Doporučujeme servírovat s hovězí steakem či zvěřinou. Víno bylo dovezeno jako polotovar z jižní Francie a technologicky upraveno ve Vinařství LAHOFER.

 

Zbytkový cukr 0.3 g/l, obsah kyselin 4,2 g/l, obsah alkoholu 13,5%

 

Dornfelder 2014

| 0,75 l Odrůdové |Suché 272,- K

 

 

 

 

vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 

 vinařská obec: Hostěradice na Moravě, viniční trať – Volné pole

 

Odrůda vyšlechtěná ve Weinsbergu v Německu je typická intenzivní tmavočervenou barvou. Ve vůni objevíte tóny po drobném lesním ovoci a višních. Dornfelder ze Znojemska z ročníku 2013 osloví příjemnou a hebkou tříslovinou. V plné dochuti jsou cítit zajímavé tóny po višňové marmeládě, brusinkách a černém jeřábu, doplněné hořkou čokoládou. Vyniknou sytější taniny s jemnou dochutí. Víno doporučujeme především ke zvěřině, čokoládovým dezertům a sýrům s bílou plísní. Toto víno je vhodné k archivaci.

 Zbytkový cukr 0.4 g/l, obsah kyselin 4,8 g/l, obsah alkoholu 12%

 

Grenache 2010

| 0,75 l Odrůdové |Suché 285,- Kč

 Příjemná temně granátová barva, ve vůni černé třešně, ostružiny, černý rybíz. Chuť vína je plná, harmonická s výraznou, ale kulatou a elegantní tříslovinou. V dochuti  se objevuje černý rybíz, hořká čokoláda. Doporučujeme podávat s hovězím steakem, zvěřinou – jelení guláš, pečená divoká kachna a sýr s bílou plísni. Při správném uložení je předpoklad archivace u tohoto vína 4–5 let. Víno bylo dovezeno jako polotovar z jižní Francie a technologicky upraveno v našem vinařství.

 

Zbytkový cukr 0.4 g/l, obsah kyselin 4,6 g/l, obsah alkoholu 12,5%

 

 Rulandské modré 2010/2011

| 0,75 l Výběr z hroznů |Suché 314,- Kč

 vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská

 vinařská obec N/A, viniční trať – U Hájku

 

Plné, mohutné a příjemné víno se vyznačuje vábivou, sytě rubínovou barvou přecházející až do odstínu čokolády a lákavou vůní, připomínající list černého rybízu, sladkou červenou papriku, lesní jahody, tabák a jemnou vanilku. V chuti převládá výrazná, sametově hladká tříslovina sladěná s kyselinkou, v dochuti oceníte taniny a hořkosladké čokoládové tóny, které jsou v ústech velmi příjemné. Víno nebylo před lahvováním filtrováno, případný vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína. Podobně jako jiná vína je můžete podávat bez pokrmů, jen k posezení či meditaci, při stolování nejčastěji provází pečená masa a pernatou zvěřinu. Doporučuje se také k sýrům a pokrmům z hub. Je vhodné k archivaci.

 

Zbytkový cukr 0.5 g/l, obsah kyselin 6,0 g/l, obsah alkoholu 11,5%

 

 

Frankovka 2013

| 0,75 l Pozdní sběr |Suché 272,- Kč